Vefk Yaptırma

aşk için vefk

Aşk için Vefk işlemleri hazırlanma aşamasında insanları oldukça yoran ve aynı zamanda sadece en deneyimli kişiler tarafından yapılabilen işlemlerdir. Özellikle bir kağıt parçasına çizilen karelerin içine özel olarak yerleştirilen sayıların hem sağdan sola hem de yukarıdan aşağıya doğru aynı toplamı vermesinin hedeflendiği bu işlemlerde ortaya çıkacak olan enerjiler insanlara belli amaçlar için yardımcı olabilmektedir.

Eski İslam toplumlarında meydana çıkan bu işlemler o zamanlarda manevi korunma amacı ile kullanılmaktaydı. Özellikle savaşa giden askerlerin ekipmanlarında ve kıyafetlerinde mutlaka vefk çizimleri yer almaktaydı. Hatta o günlerden kalan eserlerin sergilendiği müzelerde yer alan nesnelere bakıldığı zaman bu konuda hazırlanmış olan birçok farklı örnek yer almaktadır.

Aşk için vefk yapan medyumlar

Günümüzde de sık sık kullanılmakta olan bu işlemler hakkında bilgileri olan kişiler özellikle aşk konusunda hocaların kapılarını çalmaktadırlar. Aşk için vefk hazırlayan hocalar bu konuda gelen talepler için hazırladıkları vefk çizimlerinde toplama konusunda gerekli kontrolleri yaptıktan sonra aynı çizime insanların isimlerini veya farklı ayet veya duaları de eklemektedirler.

Hatta kimi zaman konu ile ilgili olan Esma-ül Hüsna’ları da kullanabilen hocalar bu sayede kısa zaman içinde istenen enerjilerin ortaya çıkmasını sağlayabilmektedirler. Bu işlemler insanları kesin olarak sonuca ulaştıracak olan işlemler değildir. Bu sebeple hocalar kendilerine gelen kişileri bu konuda uyarmalı ve çok büyük beklentiler girmemelerini kendilerine söylemelidirler.

Birçok kişi farklı amaçlar için vefk işlemlerini kullanmaktadırlar. Ancak bu işlemleri nasıl hazırlayacağını tam olarak bilen kişileri bulmak son derece zordur. Özellikle daha önce vefk çizimi yapmayan kişilerin bu işlemlerden uzak durmaları önerilmektedir. Oldukça karmaşık bir yapısı olması ve aynı zamanda sonuçlarının da kesin olmaması sebebi ile bu işlemleri kullanacak kişiler yeteri kadar bilgiye sahip olmaları gerekmektedir. İslam temelli bir işlem olması sebebi ile bu işlemler büyüler ile karşılaştırılmamalıdır.

Bilindiği gibi büyü işlemlerin son derece keskin ve net sonuçları olan işlemlerdir. Bu sebeple çoğu zaman insanlar kötülük yapmak amacı ile kullanılmışlardır ve bu sebeple İslam dininde yasaklanmışlardır. Ancak vefk işlemlerinde sonuç kesin değildir ve kötü amaçlar ile yapılmamaktadır.

Yani bu işlemler sadece belli bir hedefe ulaşmak isteyen kişiler yardımcı olmak amacı ile yapılan özel ve zararsız işlemlerdir. Bu sebeple birçok kişi sürekli olarak bu alanda işlemler yapan hocaların kapılarını çalmakta ve kendilerinden yardım istemektedirler. Hazırlanan vefk çizimleri duruma göre kimi zaman insanların üzerlerinde taşınırken kimi zaman gizli bir yere saklanmaktadır.

Uzmanlar doğru bir şekilde hazırlanan vefk işlemlerinin etkilerinin kısa zaman içinde görüleceğini belirtmektedirler. Ancak ne olursa olsun bu işlemlerin sonuçları hakkında kesin bir ifade de bulunulamamaktadır. Sevgi, aşk, bağlama veya korunma gibi amaçlar ile yapılabilmekte olan vefk işlemleri arasında en çok ilgiyi aşk için vefk işlemleri görmektedir.

Hazırlanma aşaması hakkında birçok kişi hatalar yaptığı için hazırlanan vefkler genellikle sonuç vermemektedir. Bu işlemlerin en kritik aşaması karelerin içine yazılacak olan sayıların doğru bir şekilde seçilmesi ve yerleştirilmesidir. Sayıların toplamlarının hem sağdan sola hem de yukarıdan aşağıya doğru aynı toplamı vermesi işlemlerin istenen sonucu vermesi için çok önemlidir. Bu sebeple işlemler tamamlanmadan önce mutlaka bu kontroller tam olarak yapılmalıdır.

Deneyimli hocalar hazırladıkları özel vefk işlemleri ile insanlara birçok konuda tam anlamı ile yardımcı olabilirken aynı zamanda insanları gereksiz riskler altına da atmamaktadırlar. Bu sebeple birçok kişi aşk için vefk işlemleri hakkında deneyimli olan hocaların kapılarını çalarak sevdikleri insanların da kendilerine karşı bir ilgi duymalarını sağlamak istemektedirler.

Medyum Sezai

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu